Przykładowe procesy:

 

Proces rekrutacji

 

Standardowy proces rekrutacji składa się z kilku etapów, które pomagają firmie znaleźć i zatrudnić odpowiednich kandydatów. Oto jak wygląda typowy proces rekrutacji:

  • Przesłanie aplikacji: Kandydaci przesyłają swoje CV oraz list motywacyjny w odpowiedzi na ogłoszenie o pracę zamieszczone na stronie internetowej firmy lub portalach rekrutacyjnych.

  • Selekcja CV: Rekruterzy przeglądają nadesłane aplikacje, wybierając te, które najbardziej odpowiadają wymaganiom stanowiska. Na tym etapie ocenia się dopasowanie do stanowiska, czytelność i przejrzystość CV oraz profesjonalizm.

  • Pierwszy kontakt: Wybrane osoby są informowane telefonicznie lub mailowo o przejściu do dalszych etapów rekrutacji. Rekruterzy uzyskują dodatkowe informacje od kandydatów i wyjaśniają szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego.

  • Rozmowa kwalifikacyjna: Rozmowa kwalifikacyjna może odbywać się w kilku rundach i obejmować różne aspekty, takie jak pytania techniczne, pytania dotyczące umiejętności miękkich oraz zadania praktyczne lub testy.

  • Ocena kandydatów: Po zakończeniu rozmów kwalifikacyjnych rekruterzy dokonują oceny kandydatów, analizując wszystkie zebrane informacje, wyniki testów oraz wrażenia z rozmów kwalifikacyjnych.

  • Oferta pracy: Wybranemu kandydatowi przedstawiana jest oferta pracy, zawierająca szczegóły dotyczące warunków zatrudnienia, wynagrodzenia, benefitów oraz daty rozpoczęcia pracy.

 

Procesy produkcyjne:

 

Proces redukcji strat -

 

Warto zauważyć, że redukcja strat jest jednym z kluczowych elementów podejścia Lean Management.

Zgodnie z teorią strata to każda czynność, która nie dodaje wartości dla klienta końcowego. Wyróżnia się dwa rodzaje strat: straty konieczne i zbędne.

Straty konieczne to czynności, które muszą być wykonane ze względu na proces, ale nie dodają do produktu żadnej wartości. Przykłady to uruchomienie maszyny, przezbrojenie, transport wewnętrzny, transport do kooperacji, przygotowanie stanowiska, druk dokumentów, podpisy.

Straty zbędne to zbiór czynności, które w ogóle nie powinny występować, jednak ich udział w procesach często jest bardzo duży. Przykłady to przekładanie materiałów, nadmierny transport, poprawki, szukanie, czekanie na materiał.

 

Aby zminimalizować straty w procesie produkcji, można wprowadzić zmiany w produkcji, by ograniczyć ilość wadliwych produktów; zwiększyć „inteligencję” procesów, tzn. samokontroli i wykrywania odstępstw od wytycznych i parametrów produkcji; zidentyfikować często powtarzającej się usterki i określić ich przyczynę 

 

edukacja 

emgi.pl

 Nigdy nie jest za późno na zmianę..

Porządkujemy procesy !
Wdrażamy nowoczesne technologie!

Projekt: emgi.pl © 2025